Člani do šeste zmage v 12 dneh

Za košarkarji Zlatoroga iz Laškega je napornih 12 dni, v katerih so odigrali kar šest tekem. Zadnja je bila na sporedu v soboto, ko so gostovali v Škofji Loki pri LTH Castingsu. Gorenjci so na koncu zapretili, a se pivovarji niso prestrašili in zmagali s 77:75. To je bila njihova 11. zaporedna zmaga.

Izbranci Aleša Pipana so dobro začeli tekmo. V deveti minuti je s košem Jana Špana prednost narasla na +10 (18:8), s takšno razliko pa so Laščani vodili skozi celoten preostanek prvega polčasa. Po petih minutah tretje četrtine je Igor Tratnik zadel že za 16 točk naskoka (51:35), a to ni zadoščalo za miren zaključek obračuna.

Trojka Američana Victorja Clevelanda Robbinsa je na začetku zadnjega dela Škofjeločane približala na -5 (52:57), po novem uspešnem metu izza polkroga, tedaj Željka Zagorca pa je njihov zaostanek dve minuti za tem znašal le še -2 (60:62). Zlatorog je na to odgovoril z uspešno obrambo in osmimi zaporednimi točkami, a tudi ta pobeg ni preprečil razburljive končnice. Dobre pol minute pred koncem je Zagorac zadel novo trojko za 77:75. Sledil je zapravljen napad Laščanov in minuta odmora, po kateri je met z razdalje za zmago domačih zgrešil Robbins.

Pri Zlatorogu je bil z 21 točkami in devetimi skoki najučinkovitejši Tratnik (indeks 25). 19 točk sta ob petih oziroma štirih podajah dodala Nejc Barič in Špan.

Zeleno-beli imajo sedaj pred seboj vendarle nekaj dni, ki bodo namenjeni počitku. Naslednji preizkus jih čaka v torek, ob 19. uri, ko se bodo doma na povratni tekmi 3. kroga Pokala Spar merili s Hrastnikom. Zasavce so na prvi tekmi odpravili s 95:65. Naslednji preizkus v Ligi Nova KBM prihaja v soboto, znova bodo tekmeci košarkarji Sixta Primorske. Ti so v mestu ob Savinji v Pokalu Sixt Alpe Adria gostovali že sredi tedna in klonili z 51:85.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
“Pomembna je zmaga. V igri smo znova prikazali nihanja, kar je na zgoščen ritem tekem – v zadnjih 12 dneh smo jih odigrali šest – pričakovano. Poznala se je utrujenost fantov. Dobro je, da smo to obdobje zaključili s samimi zmagami. V nadaljevanju nam bo zagotovo precej lažje.”

Jan Špan, košarkar Zlatoroga:
“Za nami je težka tekma z dramatično končnico. Zanjo smo krivi povsem sami, a na srečo se je vse dobro končalo. LTH Castings je tekmo odigral dobro, naša predstava na drugi strani pa je bila daleč od naših zmožnosti. Imeli smo veliko sreče.”