Laščani tretjič v tej sezoni boljši od Sixta Primorske

Zlatorog Laško je v osmem kolu na domačem parketu s 94:77 še tretjič v te sezoni ugnal košarkarje Sixta Primorske in ostaja na prvem mestu v Ligi Nova KBM. Najboljši strelec tekme je bil mladi Nejc Barič s 24 točkami.

Z 2:0 so v prvi četrtini s košem Jana Špana povedli Laščani, ki so dvoboj začeli zelo zagnano, a jim v obrambi ni uspelo ustaviti razpoloženega Dudeja Sanadzeja, ki je kar 16 od skupnih 19 točk dosegel v prvi četrtini. Do rezultata 14:13 za gostitelje sta bili moštvi še poravnani, a je kmalu zatem sledil nalet izbrancev Aleša Pipana, ki so z delnim izidom 7:0 prišli do prvega večjega vodstva na tekmi (21:13). Prva četrtina se je končala z prednostjo sedmih točk v korist Zlatoroga (29:22).

Mladi Nejc Barič, ki je odlično odigral celotni dvoboj, je drugo četrtino začel s trojko za vodstvo 33:26. Prvič so Laščani povedli z več kot 10 točkami sredi druge četrtine, ko je z zadetima prostima metoma Ramo Rizvić postavil rezultat 41:30. Sledile so minute košarkarjev Sixta Primorske, ki so se z delnim izidom 7:0 približali na -4 (37:41). Zaradi raztresene igre v napadu in obrambi je domači trener zahteval minuto odmora, ki je njegovim košarkarjem koristila, saj so do konca četrtine dosegli 11 zaporednih točk in na odmor odšli s štirinajstimi prednosti (51:37).

V prvih dveh minutah tretje četrtine nismo videli koša, s točkami Jana Špana za 53:37 pa je nato prednost domačih konstantno rasla. Minuto pred koncem tretje četrtine je Igor Tratnik prednost povišal na +21 (73:52). V zadnji četrtini, v kateri je Urban Durnik postavil tudi najvišjo prednost +24 (85:61), Laščani niso popuščali. Primorcem je sicer z delnim izidom 7:0 prednost uspelo znižati na -17 (85:68), a so košarkarji Zlatoroga tekmo kljub tekmu mirno pripeljali h koncu.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:

“Čestitke fantom za zmago proti Sixtu Primorski, pokazali so, da so karakterno zelo močni in na splošno iz pravega testa. Kljub visoki razliki tekma ni bila lahka, smo pa jo ves čas kontrolirali, predvsem v obrambi, v kateri smo v prvi četrtini sicer naredili nekaj napak, a to kasneje popravili in nadaljevali izjemno dobro. Najpomembneje je, da smo zmagali in, da smo v dvorani Tri lilije neporaženi. Tako nameravamo tudi nadaljevati.”

Nejc Barič:

“Proti Sixtu Primorski smo zmagali zaradi dobre obrambe in uspešnega skoka, poleg tega pa smo se držali vseh ostalih navodil, ki smo se jih dogovorili pred začetkom. Čestitke soigralcem za zasluženo zmago in ohranitev prvega mesta na lestvici Lige Nova KBM!”