Neporaženi tudi z vročega gostovanja v Rogaški Slatini

Tudi po devetih tekmah košarkarji Zlatoroga Laškega ostajajo na vrhu lestvice Lige Nova KBM. Osmi uspeh so dosegli na zahtevnem gostovanju v Rogaški Slatini. Domačega prvoligaša, ki je pred tem obračunom v Domžalah ugnal aktualne prvake Helios Suns, so s preobratom v drugih 20 minutah ugnali s 73:69.

Večji del prvega polčasa sta bili tesno poravnani, nekaj nezbranosti Laščanov pa je tik pred odhodom na odmor Slatinčanom dalo priložnost, da si priigrajo nekaj prednosti. Ti so ponujeno s pridom izkoristili. S štirimi zaporednimi točkami Miloša Miljkovića je Zlatorog v 18. minuti še povedel z 31:30, nato pa so domači košarkarji dosegli devet zaporednih točk in na odmor odšli v vodstvu z 39:31.

S košem Taylorja Johnsa je na začetku drugega polčasa prednost Rogaške poskočila že na 10 točk (41:31), a je za tem stvari v svoje roke kaj hitro vzel Ramo Rizvić. Branilec je v minuti zadel dve trojki in začel izjemen preobrat Zlatoroga. Ta se je končal ob koncu 26. minute, ko je laški kapetan Matej Krušič zaključil delni niz 20:0 za vodstvo z 51:41.

A s tem borbe za novi točki v državnem prvenstvu še ni bilo konec. Rogaška je počasi, a vztrajno zniževala razliko, svoj trenutek pa doživela dobri dve minuti pred koncem. Po trojki Dragiše Drobnjaka je Zlatorog vodil le še za točko (63:62), a je takoj za tem tekmecem z isto mero vrnil Jan Špan (62:66). Ob koncu 39. in na začetku 40. minute je nato dva pomembna koša za vodstvi z 69:64 in s 70:66 prispeval izkušeni Miljković, zmagovalca pa je s tremi uspešnimi prostimi meti v zadnjih 20 sekundah potrdil Igor Tratnik.

Pri Zlatorogu je bil na koncu s 16 točkami najuspešnejši Rizvić, ki je ob tem ujel tudi devet odbitih žog. S 14 točkami in štirimi podajami mu je sledil Špan, 12 točk pa je ob osmih skokih in štirih podajah dodal Tratnik.

Izbrance Aleša Pipana naslednji preizkus čaka v sredo, ko se bodo na parketu dvorane Tri lilije ob 20. uri pomerili z zasedbo Krke. V petek bodo nato gostovali v Šentjurju, kjer se bodo s Tajfunom merili na prvi tekmi 4. kroga Pokala Spar.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Pričakovali smo težko tekmo. Fantom čestitam za zmago. Rogaška je ekipa, ki je neugodna predvsem v domači dvorani. Igra zelo agresivno, a mi smo se na to dobro pripravili in našli prave odgovore. Naši košarkarji so, predvsem v drugem polčasu, s strpnostjo in osredotočenostjo prikazali pravo igro in zasluženo zmagali.”

Matej Krušič, kapetan Zlatoroga Laškega:
“Na ekipo Rogaške smo se z ekipo dobro pripravili, saj smo vedeli, da tekma niti slučajno ne bo lahka. V prvi polovici tekme smo se s soigralci še nekoliko lovili pri iskanju poti do prave igre, zato smo na odmor odšli z zaostankom osmih točk. V drugem polčasu smo nato strnili naše vrste, odigrali tako kot je potrebno, in več kot zasluženo zmagali.”