Po dveh mesecih prvi poraz v Ligi Nova KBM

Po dobrih dveh mesecih – 15. oktobra so bili Helios Suns v Domžalah boljši z 62:59 – so košarkarji Zlatoroga Laškega drugič v sezoni Lige Nova KBM morali priznati premoč tekmecem. Na Polzeli so bili Hopsi boljši s 77:67. Kljub neuspehu izbranci Aleša Pipana ostajajo vodilno moštvo državnega prvenstva.

Že v prvi četrtini so košarkarji obeh ekip pokazali dva različna obraza. Laščani so obračun začeli odlično. Po slabih dveh minutah so vodili z 8:0, sredi 5. minute pa s +9 (14:5). Temu je sledil pravi mrk, ki se je razpotegnil še v začetek drugega dela. Mladi Nejc Barič, ki tokrat ni imel svojega dne (met iz igre 1:11), je s svojima edinima točkama prekinil šest minut in pol trajajoče obdobje Zlatoroga brez dosežene točke. Hopsi so kot izkušena ekipa to s pridom izkoristili in pred tem košem zaključili niz 18 zaporednih točk, s katerimi so se prebili v ospredje.

Moštvo Zlatoroga je za tem strnilo svoje vrste in počasi, a vztrajno začelo zmanjševati zaostanek. Ob odhodi na glavni odmor je ta znašal le še dve točki (39:37), po trojki Igorja Tratnika, s 25 točkami najboljšega strelca obračuna, v prvem napadu drugega polčasa pa so Laščani povedli s 40:39. A sledil je vnovični niz Polzelanov, tedaj z 9:0, ki jih je znova postavil v ospredje (48:40), v vodstvu pa so vztrajali vse do konca, saj gostom bližje kot na -3 (51:48 v 29. minuti) ni uspelo priti.

Ekipo iz mesta ob Savinji nov preizkus čaka že v ponedeljek. V dvorani Tri lilije se bo ob 19. uri na drugi tekmi 4. kola Pokala Spar pomerila s šentjurskim Tajfunom. Zlatorog ima pred povratnim srečanjem 17 točk prednosti.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Čestitke moštvu Hopsov za zmago. Bolj so si želeli te zmage in bili tokrat boljši tekmec. V ponedeljek nas čaka povratna tekma v Pokalu Spar, na katero odhajamo po novo zmago.”

Nejc Barič, košarkar Zlatoroga Laškega:
“Po dobrem začetku in vodstvu z 8:0 nam enostavno ni steklo. Nismo našli poti do dobre igre, ki nas krasi v tej sezoni – obramba ni bila čvrsta, v napadu pa nismo zadevali neoviranih metov. Končni rezultat je tak kot pač je.”