Šenčurjani brez najmanjših možnosti za zmago v Laškem

Košarkarji Zlatoroga iz Laškega so na četrti tekmi Lige Nova KBM dosegli tretjo zmago. Na domači tekmi proti moštvu Šenčurja Gorenjske gradbene družbe niso dopustili nobenih presenečenj. Vse od sredine prve četrtine so zanesljivo vodili ter na krilih izjemnega Jana Špana, ki je dosegel kar 30 točk, zanesljivo ugnali njegov klub iz minule sezone s 87:75.

V prvih minutah so domači košarkarji dovolili Šenčurjanom manjše vodstvo, a nato kaj kmalu vajeti igre prevzeli v svoje roke ter z delnim izidom 8:0 prešli v vodstvo (19:12), ki ga vse do konca tekme niso več izpustili iz rok. V prvi četrtini, ki se je končala z razliko sedmih točk (27:20), sta bila izza črte 6,75 nezgrešljiva Jan Špan (3:3) in Igor Tratnik (2:2), na drugi strani pa se je izkazal izkušeni Smiljan Pavić. V preostanku prvega polčasa je Zlatorog s košem mladega Nejca Bariča povedel tudi že s +11 (31:20), na glavni odmor pa odšel z osmimi točkami naskoka (40:32).

Izenačenemu začetku drugega polčasa so sledile nove dobre minute Laščanov. Z nizom 11:0, ki ga je zaključil Špan, so v 24. minuti povedli že za 24 točk (62:39), v nadaljevanju pa, četudi so Šenčurjani hitro uspeli prepoloviti razliko (68:57 v 29. minuti), obračun mirno pripeljali do konca.

Španu, ki je s 30 točkami postavil nov strelski rekord v tej sezoni državnega prvenstva, je z 18 točkami (4:5 za tri) sledil Ramo Rizvić. Oba sta tekmo končala s statističnim indeksom 27, ki ju je uvrstil v najboljšo peterko kola. 17 točk (13 v prvi četrtini) je ob 11 skokih dodal Tratnik, znova pa je ekipo odlično razigral Barič, ki je osmim podajam dodal prav toliko točk.

Izbrance Aleša Pipana nov preizkus čaka čez pet dni, ko bodo v Ljubljani gostovali pri Union Olimpiji. Ponedeljkova tekma v dvorani Stožice se bo začela ob 18.45, z neposrednim prenosom na Šport TV.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
Z zmago smo lahko zadovoljni, vse ostalo pa je potrebno čim prej pozabiti. V igri smo znova prikazali prevelika nihanja, ki jih bomo v prihodnje morali odpraviti, če bomo želeli konkurirati tudi boljšim ekipam v Ligi Nova KBM. Sedaj se že oziramo k naslednjim tekmam.”

Jan Špan, Zlatorog Laško:
“Morda bi tekmo lahko pripeljali h koncu na še bolj miren način. Ob dobri obrambi smo tokrat dobro zadevali tudi v napadu. Šenčurjanov nikakor ne gre podcenjevati. Sam bom to najbolje vedel, saj sem v prejšnji sezoni igral ravno na Gorenjskem. Če jim daš najmanjšo priliko jo zagrabijo z obema rokama. Na srečo se je za nas tokrat vse dobro končalo.”

LIGA NOVA KBM, 4. KOLO

Sreda, 2. novembra:
ZLATOROG LAŠKO : ŠENČUR GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA 87:75 (27:20, 20:15, 21:22, 19:18)
Zlatorog Laško: Špan 30 (4 podaje), Rizvić 18 (8 skokov), Tratnik 17 (11 skokov), Barič 8 (8 podaj), Krušič 6, Durnik 4, Miljković 2, Rubinštejn 2, Mulaomerović, Tomažič, Ledl.
Šenčur GGD: Pavić 17, Stanojević 17 (8 skokov), Rizman 10, Pajić 9, Martinčič 6, Karavdić 6, Deray 6, Jeršin 4, Babič, Novak, Cuderman, Tovilović.