V Domžalah za las ob popoln zasuk

V ponovitvi finala zadnje sezone Lige Nova KBM so košarkarji Zlatoroga v Domžalah v napeti končnici skorajda zmogli popoln zasuk, za katerega pa jim je nazadnje zmanjkalo nekaj sreče. Helios Suns so morali priznati premoč z 59:62.

Laščani so gostovanje pri državnih prvakih začeli odlično in po dobrih dveh minutah igre so izbranci trenerja Aleša Pipana vodili že s 7:2, na polovici uvodne četrtine potem še z 11:6. Sledilo je boljše obdobje ekipe Helios Suns, ki je na krilih trojke Lelić-Curry-Bolčina pripravila niz 11 zaporednih točk in prešla v vodstvo s 17:11.

Prednost so nato Domžalčani počasi povečevali in si na začetku tretje četrtine po trojki Sima Atanackovića in prostem metu Djordjeta Lelića priigrali najvišje vodstvo na tekmi – 38:27. tega so nato ponovili še enkrat, in sicer v 31. minuti, ko so vodili z 52:41.

A košarkarji Zlatoroga se niso predali in se v tekmi zelo solidnih obramb in slabih napadov (met Heliosa iz igre je bil 22:60 – 37 %, met Zlatoroga pa 22:60 – 39 %) na krilih nadobudnega organizatorja igre Nejca Bariča vendarle znova vrnili v igro. Mladi Zasavec je namreč v obdobju med 34. in 37. minuto zadel tri mete izza polkroga, enega je dodal še Jan Špan, s čigar trojko so se gostje zaokrožili delni rezultat 16:5 in izid poravnali na 57:57.

Končnica je potekala v slogu, v kakršnem je bil celoten dvoboj, torej s sila slabim izkoristkom meta, o čemer jasno priča podatek, da sta ekipi v zadnjih treh minutah in pol skupaj zmogli vsega 7 točk. Od tega so jih pet zbrali domači, Laščani pa vsega dve, natančneje Tratnik, s čigar prodorom je poldrugo minuto pred koncem prišlo do zadnjega izenačenja (59:59).

Po košu Čeha Tomaša Kyzlinka je štiri sekunde pred koncem imel dva prosta meta na voljo Atanacković, ki je le v prvo in tako ob vodstvu Heliosa z 62:59 gostom v preostalih slabih štirih sekundah še omogočil možnost za podaljšek. A zadnji napad se ni izšel po željah moštva iz Laškega, ki je tako ostalo zgolj korak oddaljeno od popolnega zasuka na tekmi proti slovenskim prvakom.

Košarkarje Zlatoroga v naslednjem tednu čakata dve domači tekmi. V sklopu Pokala SIXT Alpe Adria se bodo v torek, ob 19. uri, udarili z ekipo Vrijednosnice Osijek, štiri dni kasneje pa jih, prav tako z začetkom ob 19.00, v Ligi Nova KBM čaka še domača tekma proti šentjurskemu Tajfunu.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
“Čestitke Helios Suns za zmago. Tudi mi smo na tej tekmi imeli določene priložnosti za uspeh, a jih nismo izkoristili zaradi lastnih napačnih odločitev. Imam občutek, da smo v ključnih momentih obračuna prelahko prepustili zmago domačim. Igralci si bodo svoje napake morali ogledati in o njih premisliti, da se v prihodnje ne bodo več dogajale.”

Nejc Barič, košarkar Zlatoroga Laško:
“Skozi  celotno tekmo smo igrali premalo čvrsto na obeh straneh igrišča. Tudi osredotočenost, z izjemo trenutkov v zadnji četrtini, ni bila na pravi ravni. S takšno igro bi lahko tekmo igrali še 30, 40 minut, pa tekmecev ne bi dohiteli. Ko smo se približali, smo nato slabo odigrali v obrambi in takoj dobili kazen. Pri rezultatu 59:59 nismo realizirali napada in tekmo izgubili.”