Z odličnim ostrostrelskim dnem visoko ugnali nekdanje prvake

Zlatorog iz Laškega vztraja na prvem mestu lestvice Lige Nova KBM. Tega ni mogla spremeniti niti novomeška Krka, sedemkratna državna prvakinja, ki je po izjemnem drugem polčasu domačih košarkarjev v dvorani Tri lilije klonila z 79:94. Najboljša strelca Zlatoroga sta bila Jan Špan s 24 točkami in Nejc Barič z 21. Branilca sta skupaj zadela izjemnih 12 trojk, celotna ekipa pa 16 iz 32 poskusov!

Tekmo so za odtenek bolje začeli košarkarji iz dolenjske prestolnice, a sta bila na drugi strani odlično razpoložena Igor Tratnik, ki je že v prvi četrtini dosegel 11 izmed svojih 15 točk, ter Barič. Z odličnimi akcijami sta ne samo parirala Krki, temveč tudi poskrbela, da so Laščani po 10 minutah vodili z 20:13.

Barič je svoj šov nadaljeval tudi v drugi četrtini, ko je zadel že svoj tretji met izza polkroga svoji ekipi priboril šestih točk naskoka (23:17). Novomeščani so nato sprva prišli do izenačenja na 23. točko, v naslednjih petih minutah pa prevzeli pobudo in dokončno naredili preobrat. Tri minute pred polčasom je Ronald Curry prednost Krke povišal že na +10 (41:31), s trojko preko roke svoje obrambe pa je Ramo Rizvić zaostanek pred odhodom na glavni odmor znižal na 40:46.

Novomeščani so se izbrancem Aleša Pipana upirali le še na uvodu v drugi polčas, a minuto za minuto popuščali. Z odličnim metom za tri točke, ki jih je krasil skozi vso tekmo, je Laščanom uspel delni niz 16:0, s katerim so prešli v vodstvo s +12 (63:51), s podobno prednostjo pa so podali tudi v zadnjo četrtino (69:58). Gostje so poslednjih 10 minut začeli z agresivno obrambo, a so tudi na to Laščani imeli pripravljen odgovor. Strelska suša na strani Krke je bila razlog, da so razigrani Zlatorogovi košarkarji z atraktivnimi potezami in celo izjemno težkimi meti razliko brez večjih težav še naprej večali. Špan je pet minut pred koncem tekme zadel trojko od table za 79:63 in tekma je bila dokončno odločena.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laškega:
“Prikazali smo dobro predstavo na obeh straneh igrišča. Fantom bi rad čestital za prikazano igro, zlasti tisto v drugem polčasu. V prvem delu smo se po vodstvu, ki smo se ga morda kar nekoliko ustrašili, ustavili in nekaj stvari odigrali v nasprotju z našimi dogovori. Izkušeni košarkarji iz Novega mesta so to izkoristili in na odmor odšli v vodstvu. V nadaljevanju je bila slika popolnoma drugačna. Naši fantje so se razigrali v napadu, v obrambi uspešno zaustavili tekmece na vseh igralnih mestih, ob tem pa dobro skakali pod obema obročema. To nas je pripeljalo do visoke zmage. Naši fantje dvakrat na dan zelo marljivo trenirajo, dobro delo pa se pozna. Sedaj se pri tem ne smemo zaustaviti, evforije ne sme biti. Naslednje tekme moramo pričakati kot da se ni zgodilo nič.”

Jan Špan, košarkar Zlatoroga Laškega:
“V prvem polčasu nismo prikazali igre, ki smo jo želeli in smo je zmožni. V nadaljevanju smo se na srečo s soigralci prebudili. Pokazali smo pravi obraz, ki je pri nas prisoten od obračuna s Helios Suns naprej. Ta igra je odraz našega dela na treningih. Vsakega tekmeca, ne glede na to, kateri nam stoji nasproti, naj si bo to Rogaška ali Krka, jemljemo povsem enako resno. Rezultati kažejo, da se to obrestuje.”