Zlatorog praznih rok z gostovanja v Osijeku

Košarkarji Zlatoroga novo tekmovalno sezono začenjajo s porazom. Na gostovanju v Osijeku so bile tamkajšnje Vrijednosnice na tekmi 1. kola Pokala Sixt Alpe Adria boljše s 73:57.

Hrvaški prvoligaš je uspešno izkoristil domač parket in bili v vodstvu večino tekme. Po zaostanku štirih točk iz prve četrtine so košarkarji Zlatoroga v nadaljevanju nekoliko strnili svoje vrste ter se z nizom sedmih zaporednih točk, ki ga je s trojko zaključil Jan Špan (9 točk, 3:6 za tri), prebili v vodstvo z 19:16. Vodstvo so uspeli zadrževati v naslednjih treh minutah, ko so domači igralci znova prevzeli pobudo ter si do odmora priigrali sedem točk naskoka (34:27). Zasedba iz Osjeka je nadzorovala potek igre tudi v nadaljevanju. Izbranci Aleša Pipana so se sicer dvakrat približali na -6 (44:38, 46:40), kaj več pa jim ni uspelo.

V domači zasedbi je bil na koncu z 21 točkami in sedmimi skoki najuspešnejši Američan Jalen Robinson. Za ekipo iz Laškega je na drugi strani Igor Tratnik prispeval 14 točk in 10 skokov, po 10 točk pa sta dodala Ramo Rizvić in Nejc Barič.

Zlatorog naslednji preizkus čaka že to soboto, ko bo na tekmi 1. kola Lige Nova KBM v Treh lilijah gostoval Portorož. Obračun se bo začel ob 19. uri.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
“Tekme nismo začeli najbolje. Igrali smo v krču, nismo pokazali pravega obraza. To moramo do sobote, ko nas prva tekma čaka tudi v državnem prvenstvu, popraviti.”