Zlatorog teden zaključuje z odliko, s tretjo zmago

Moštvo Zlatoroga je z zmago proti Termam Olimia iz Podčetrtka postavilo piko na i uspešnemu tednu, v katerem je odigralo kar tri tekme in prav tolikokrat slavilo uspeh. Po skalpu Uniona Olimpije (81:74) in avstrijskih BK Dukes (82:53) so laški košarkarji na domačem parketu novince v Ligi Nova KBM ugnali z 82:77.

Za izbrance Aleša Pipana je to četrta zaporedna zmaga v državnem prvenstvu, skupno pa že peta, s čimer še naprej ostaja v vrhu lestvice. S 17 točkami in petimi skoki je bil pri Zlatorogu najbolj učinkovit Igor Tratnik, 15 točk je dodal mladi Nejc Barič, po 14 pa Matej Krušič (sedem skokov) in Jan Špan.

Začetek tekme je bil zelo dinamičen, saj sta obe ekipi sta zadevali kot za stavo. Podčetrtani so s trojko Domna Janca po štirih minutah povedli z 12:10. Temu je sledil triminutni strelski mrk, Špan pa je ob koncu 10. minute Zlatorog popeljal do vodstva s +4 (19:15). S trojko Rama Rizvića so na začetku druge četrtine Laščani povedli že za sedem točk (27:20), vendar se košarkarji Podčetrtka niso predali in z delnim nizom 8:0 napravili preobrat (28:27). Sledilo je novo obdobje izenačene igre, Tratnik pa je s črte prostih metov poskrbel, da je njegova ekipa na odmor odšla v vodstvu z 41:39.

Pot k novi zmagi so si košarkarji iz Laškega začeli tlakovati sredi 28. minute. Z devetimi zaporednimi točkami so si do zadnje četrtine priigrali ducat točk naskoka (62:50), a tudi to ni bilo dovolj za povsem miren zaključek obračuna. Terme Olimia so se s košem Mensuda Julevića najprej približale na -7 (61:68), 23 sekund pred koncem pa na vsega štiri točke zaostanka (75:79). Obetala se je tesna končnica, a je Barič ohranil mirno roko s črte prostih metov in preprečil, da bi gosti resneje ogrozili zmago.

Po napornem tednu pravega počitka za Zlatorog ne bo, saj zanj tudi v prihajajočem število tekem ne bo nič manjše. V torek bo ob 18. uri v Hrastniku na sporedu prva tekma tretjega kroga Pokala Spar, dan za tem v dvorani Tri Lilije sledi obračun v Pokalu Sixt Alpe Adria s Primorci (ob 19.00), konec tedna pa nova tekma državnega prvenstva v Škofji Loki pri LTH Castingsu (ob 19.00).

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
“Pričakovali smo zahteven obračun, zato igralcem čestitam za zmago. V tem trenutku je najbolj pomembno, da so vsi naši košarkarji ostali zdravi. Za nami je naporen ritem, saj smo v šestih dneh odigrali tri tekme. To je bilo seveda na tekmi vidno, saj smo v obrambi napravili kar nekaj napak. Z njimi smo tekmecem dopustili, da so se sprostili. Mi na drugi strani brez dobre obrambe težko igramo, zato je bil to glavni razlog za takšen potek tekme. Ekipa Term Olimia nikakor ni slaba, sestavljajo jo srčni fantje, vsa moštva bodo z njimi imela težave.”

Igor Tratnik, košarkar Zlatoroga:
“Tekmeci iz Podčetrtka so nas nekoliko presenetili, saj niso povsem običajna ekipa. Težko se je bilo vseskozi prilagajati na njihovo ‘pick and pop’ igro. Fortuna se je na koncu obrnila v našo smer.”